24. februar 2018
Log ind     
       
 
 
03-03-2018

11.00-17.30

Fredensborg Square Dance Club

 

Fødselsdagsdans

 

Nivå Skole Syd, tigersalen

Niverødvej 38

2990 Nivå

 

 

 

A1-A2-C1

 

 Søren Lindergaard

 Charlie Robertson

 
17-03-2018
13.30-20.00

Vordingborg Square Dance Club

Goose Tower Dance

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge
Chr. Richardtsvej 33
4760 Vordingborg




P-A1-A2


 Paddy Böhnke
 
23-03-2018
19.00-22.00

Sydkystens Square Dancers

Fredagsdans

Strandgårdskolen, multisalen
Ishøj Søvej 200
2635 Ishøj




P-A1-A2


 Thomas Samuelsson
 
08-04-2018

13.00-17.00

Slagelse Zealand Square Dancers

 

Søndagsdans

 

Slagelsevej 50

4270 Høng

M-P-A1 gulvets niveau

 

 Tommy P. Larsen

 
21-04-2018

12.00-18.00

Sydkystens Square Dancers

 

Fødselsdagsdans

 

Strandgårdsskolen, multisalen

Ishøj Søvej 200

2635 Ishøj

 

 

 

M-P-A1-A2

2 sale

 

 Brian Hotchkies

 Christer Bern

 
06-05-2018

13.00-17.00

Vordingborg Square Dance Club

 

Sommerdans

 

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge

Chr. Richardtvej 33

4760 Vordingborg

 

 

 

P-A1-A2

 

 Tommy P. Larsen

 
25-05-2018
27-05-2018

12.30-16.30 - 18.00-21.30

11.00-18.00

10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

 

Challenge stævne 2018

 

Challenge dance 2018

 

Roskilde Square-&Linedance Club

Præstemarksvej 10F

4000 Roskilde

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

Fredag 12.30-16.30 C3A

 Thomas Bernhed

 

C1-C2

2 sale

 

 Thomas Bernhed

 Bjørn Andersson

 
08-06-2018
10-06-2018

17.00-22.00
13.00-21.30
10.00-14.00

Hedens Squaredansere


27th Danish Convention


Hyldgårdsskolen
Hyldgårds Alle 9
7430 Ikast

 

 


Online booking

 

 


 

B-M-P-A1-A2-C1
4 haller

 Ken Ritucci
 James Wyatt
 Robert Milestadt
 Freddie Ekblad
 Søren Lindergaard
 Carsten Toldbod
 Mads Nielsen
 

 

 
25-06-2018

18.30-21.30

Funny Squares

 

Sommerdans på Bakken

 

Restaurant Ølgod, telt 2

Dyrehavsbakken

2930 Klampenborg

 

 

 

P

 

TBA

 
13-08-2018

18.30-21.30

Funny Squares

 

Sommerdans på Bakken

 

Restaurant Ølgod, telt 2

Dyrehavsbakken

2930 Klampenborg

 

 

 

P

 

TBA

 
26-08-2018

13.00-17.00

Vordingborg Square Dance Club

 

Sommerdans

 

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge

Chr. Richardtvej 33

4760 Vordingborg

 

 

 

P-A1-A2

 

 Thomas Samuelsson

 
30-09-2018

10.30-

DAASDC REGION ØST

 

Region Øst møde

 

TBA

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

Finn Sørensen

 
06-10-2018
07-10-2018

.

Granny's Square Dancers

 

Autumn Dance 2018

 

TBA

 

 

 

 

 

P

 

TBA

 
24-05-2019
26-05-2019

12.30-16.30 - 18.00-21.30

11.00-18.00

10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

 

Challengestævne 2019

 

Klublokalerne

Præstemarksvej 10F

4000 Roskilde

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

Fredag 12.30-16.30 C3A

 

 Ian McConnell

 

C1-C2

2 sale

 

 Ian McConnell

 Bjørn Andersson

 
30-10-2020
01-11-2020
.

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvej 10F
4000 Roskilde




C1-C2-C3A


TBA
 
29-10-2021
31-10-2021
12.00-16.30
18.00-21.30
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvej 10F
4000 Roskilde




C1-C2-C3A


TBA
 
28-10-2022
30-10-2022
12.30-16.30
18.00-21.00
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne C1-C2-C3A

Klublokalerne
Præstemarksvej 10F
4000 Roskilde



C1-C2-C3A


TBA
 
     
      
Copyright 2017 Danish Association of American Square Dance Clubs    Vilkår for anvendelse    Om beskyttelse af private oplysninger