19. oktober 2017
Log ind     
       
 
 
20-10-2017
22-10-2017
18.30-21.30
13.30-21.00
10.30-14.00

Ocean City Square Dancers


25 års fødselsdagsdans



Solrød Gl. Skole
 Højagervænget 33
2680 Solrød strand


Ocean City Square Dancers


Fredag; A1

 Jet Roberts

Lørdag; M-P-A1-A2-C1
 Jet Roberts
 Christer Bern
 Stefan Carlsson
 Tommy P. Larsen

Søndag; A2
 Jet Roberts
 
29-10-2017
13.00-17.00



Vordingborg Square Dance Club
Næstved Sqaure Dancers

Begynderstævne

Kulsbjerge Skole Nyråd. samlingssalen
Bakkebøllevej 6, Nyråd
4760 Vordingborg




B-M


 Klubcallere
 
03-11-2017
19.00-21.45

Sydkystens Square Dancers

Fredagsdans

Strandgårdskolen, multisalen
Ishøj Søvej 200
2635 Ishøj



P-A1-A2


 Søren Lindergaard
 
11-11-2017
12-11-2017

12.00-18.00
11.00-15.00

Hillerød squaredancers

Slotsdans 2017

Østervanghallen
Østervang 124
3400 Hillerød
 

Hillerød Square Dancers

 


Lørdag; P-A1-A2

Søndag; A1-A2 workshop

 James Wyatt

 

 
19-11-2017

13.00-17.00

Trade By Square Dancers

 

Begynderstævne

 

Nordstjerneskolen

Boagervej 26

3200 Helsinge

 

 

 

B-M

 

Klubcallere

 
24-11-2017
19.00-22.00

Sydsjællands Square Dance Club

Fredagsdans

Nordskovskolen
Bækvej 9
4690 Haslev



A1-A2


 Thomas Samuelsson
 
10-12-2017
13.30-18.00

Vordingborg Square Dance Club

Adventsdans

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge
Chr. Richardtsvej 33
4760 Vordingborg



P-A1-A2


 Leif Ekblad
 
28-12-2017
19.00-21.45

Roskilde Square & Linedance Club

Nytårsdans 2017

Klublokalerne
Præstemarksvej 10F
4000 Roskilde



M-A1-A2


 Bjørn Andersson
 
06-01-2018

12.00-18.00

Trade By Square Dancers

 

Gribskovdansen

 

Nordstjerneskolen

Boagervej 26

3200 Helsinge

 

 

 

M-P-A1-A2

2 sale

 

 Søren Lindergaard

 Anne-liz Buntzen

 Finn E. Sørensen

 
20-01-2018
12.00-18.00

Næstved Square Dancers

Troldedans

Hallen ved Ellebækskolen, afdeling Kildemark
4700 Næstved



M-P-A1


 Henrik Nilsson
 
26-01-2018
19.00-21.45

Sydkystens Square Dancers

Fredagsdans

Strandgårdskolen, multisalen
Ishøj Søvej 200
2635 Ishøj



P-A1-A2


 Tommy P. Larsen
 
03-02-2018
13.30-20.00

Funny Squares

Funny Festival # 7

Dalby Forsamlingshus
Karisevej 66, Dalby
4690 Haslev




M-P


TBA
 
17-02-2018
18-02-2018

12.00-18.30

11.00-15.00

Roskilde Square & Linedance Club

 

Valentinedans

 

Klublokalerne

Præstemarksvej 10F

4000 Roskilde

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

Lørdag; M-P-A1-A2-C1

 

Søndag; C1-C2

 

 Jesper Wilhelmsson

 Bjørn Andersson

 
03-03-2018

.

Fredensborg Square Dance Club

 

Fødselsdagsdans

 

TBA

 

 

 

 

TBA

 

 Søren Lindergaard

TBA

 
17-03-2018
13.30-20.00

Vordingborg Square Dance Club

Goose Tower Dance

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge
Chr. Richardtsvej 33
4760 Vordingborg




P-A1-A2


 Paddy Böhnke
 
23-03-2018
19.00-22.00

Sydkystens Square Dancers

Fredagsdans

Strandgårdskolen, multisalen
Ishøj Søvej 200
2635 Ishøj




P-A1-A2


 Thomas Samuelsson
 
21-04-2018

.

Sydkystens Square Dancers

 

Fødselsdagsdans

 

Strandgårdsskolen, multisalen

Ishøj Søvej 200

2635 Ishøj

 

 

 

P

 

TBA

 
25-05-2018
27-05-2018

12.30-16.30 - 18.00-21.30

11.00-18.00

10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

 

Challenge stævne 2018

 

Challenge dance 2018

 

Roskilde Square-&Linedance Club

Præstemarksvej 10F

4000 Roskilde

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

Fredag 12.30-16.30 C3A

 Thomas Bernhed

 

C1-C2

2 sale

 

 Thomas Bernhed

 Bjørn Andersson

 
08-06-2018
10-06-2018
17.00-22.00
13.00-21.30
10.00-14.00

Hedens Squaredansere


27th Danish Convention


Hyldgårdsskolen
Hyldgårds Alle 9
7430 Ikast



B-M-P-A1-A2-C1

4 haller

 Ken Ritucci
 James Wyatt
 Robert Milestadt
 Freddie Ekblad
 Søren Lindergaard
 Carsten Toldbod
 Mads Nielsen

 
06-10-2018
07-10-2018

.

Granny's Square Dancers

 

Autumn Dance 2018

 

TBA

 

 

 

 

 

P

 

TBA

 
30-10-2020
01-11-2020
.

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvej 10F
4000 Roskilde




C1-C2-C3A


TBA
 
29-10-2021
31-10-2021
12.00-16.30
18.00-21.30
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvej 10F
4000 Roskilde




C1-C2-C3A


TBA
 
28-10-2022
30-10-2022
12.30-16.30
18.00-21.00
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne C1-C2-C3A

Klublokalerne
Præstemarksvej 10F
4000 Roskilde



C1-C2-C3A


TBA
 
     
      
Copyright 2016 Danish Association of American Square Dance Clubs    Vilkår for anvendelse    Om beskyttelse af private oplysninger