Danse Danmark

 

22-02-2019
23-02-2019

18.30-22.00

10.30-18.00

Bredballe Square Dancers

 

21. Windmill Dance

 

DGI-Huset

Willy Sørensens plads 5

7100 Vejle

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

A1-A2-C1-C2

2 haller

 

 Bjørn Andersson

 Søren Lindergaard

 

02-03-2019
03-03-2019

11.00-17.30

11.00-16.00

Fredensborg Square Dance Club

 

FSDC 30 års Fødselsdagsdans

 

FSDC 30 years anniversary dance

 

Nivå Skole Syd

Niverødvej 38

2990 Nivå

 

HUSK TILMELDING

 

PLEASE REGISTRATE

 

 

 

Lørdag: A2-C1-C2

 

Søndag: C1-C2

 

 Nils Trottmann

 Bjørn Andersson

 Søren Lindergaard

 

03-03-2019

13.00-17.00

Hedens Squaredansere

 

Fastelavnsdans

 

Hjertet

Vestergade 65

7430 Ikast

 

 

 

B-M-P-A1-A2

2 lokaler

 

 Leif Broch

 Mads Nielsen

 

08-03-2019

.

Sydkystens Square Dancer

 

 

AFLYST

 

 

 

 

.

 

10-03-2019

11.00-16.00

Østjysk Square Dance Club

 

Søndagsdanse

 

Hadbjergvej 12

8370 Hadsten

 

 

 

C2

 

 Carsten Nielsen

 

16-03-2019

13.00-18.00

Brønderslev Square Dance Forening

 

Støvledans

 

Hedegårdsskolen

Nordens Allé 56

9700 Brønderslev

 

 

 

B-M-P-A1-A2

 

 Mathias Alfredsson

 Henning A. Pedersen

 

17-03-2019

11.00-16.00

Fyns Square Dance Club

 

Forårsdans

 

Aktivitetshuset Holluf Pile

Hjulets Kvarter 119

5220 Odense SØ

 

 

 

 

P-A1-A2

 

 Einar Sølvsten

 

17-03-2019

13.00-17.00

Trade By Square Dancers

 

BMP Dans

 

Nordstjerneskolen

Boagervej 26

3200 Helsinge

 

 

 

B-M-P

 

 Finn Gregersen

 Finn E. Sørensen

 

23-03-2019

13.30-20.00

Vordingborg Square Dance Club

 

Goose Tower Dance

 

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge

Chr. Richardtsvej 33

4760 Vordingborg

 

 

 

P-A1-A2

 

 Bjørn Andersson

 

23-03-2019

11.00-17.00

Østjysk Square Dance Club

 

29. Forårsfestival

 

Gjern Kultur- og Idrætscenter

Skovvejen 6

8883 Gjern

 

 

 

P-A1-A2-C1-C2

2 sale

 

 Carsten Nielsen

 Jack Borgström

 

30-03-2019

13.00-17.00

Nørresundby Square dance Club

 

Kræftens Bekæmpelse Dans

 

Gl. Lindholm Skole

Lindholmsvej 65

9400 Nørresundby

 

 

 

B-M-P-A1-A2

2 sale

 

Klubcaller

 

31-03-2019

13.00-17.00

Slagelse-Zealand Square Dancers

 

BMP Dans

 

Slagelsevej 50

4270 Høng

 

 

 

B-M-P

 

 Finn Gregersen

 Finn E. Sørensen

 

06-04-2019

13.00-18.00

Sydkystens Square Dancers

 

Fødselsdagsdans

 

Strandgaardsskolen, multisalen

Ishøj Søvej 200

2635 Ishøj

 

 

 

P-A1-A2-C1

 

 Paul Bristow

 Stefan Carlsson

 

17-04-2019
19-04-2019

19.00-22.00

09.30-21.30

09.30-12.30

Østjysk Square Dance Club

 

6. Påskedans

 

Tranum Strand Kursus- og Feriecenter

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

 

 

A2-C1-C2

3 sale

 

 Carsten Nielsen

 Michael Kellogg

 Thomas Bernhed

 

05-05-2019

11.00-16.00

Østjysk Square Dance Club

 

Søndagsdanse

 

Hadbjergvej 12

8370 Hadsten

 

 

 

C1

 

 Carsten Nielsen

 

12-05-2019

14.00-18.00

Vordingborg Square Dance Club

 

Sommerdans

 

Chr. Richardtsvej 33

4760 Vordingborg

 

 

 

P-A1-A2

 

TBA

 

24-05-2019
26-05-2019

17.30-20.30

11.00-18.00

10.00-14.00-14.30-17.00

Roskilde Square & Linedance Club

 

Challengestævne 2019

 

Challengeevent 2019

 

Klublokalerne

Præstemarksvænge 10F

4000 Roskilde

 

 

 

C1-C2

2 sale

 

 Jürgen Löder

 Bjørn Andersson

 

Søndag 14.30-17.00 C3A

 

 Jürgen Löder

 

30-05-2019

19.00-22.00

Nordjysk Convention

 

Trail end dance

 

Sæby Fritidscenter

Sæbygaardsvej 32

9300 Sæby

 

 

 

M-P

 

 Dion Nielsen

 Henning Pedersen

 Per Sørensen

 

 

30-05-2019

18.00-22.00

Nordjysk Convention

 

Trail end dance

 

Sæby Fritidscenter

Sæbygaardsvej 32

9300 Sæby

 

 

 

C2

 

 Thomas Bernhed

 

31-05-2019
02-06-2019

17.00-22.00

13.00-21.30

10.00-14.00

 

Nordjysk Convention

 

28th Danish Convention

 

Sæby Fritidscenter

Sæbygaardsvej 32

9300 Sæby

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1

4 haller

 

 Hunter Keller

 Paul Bristow

 Jerry Jestin

 Carsten Nielsen

 Bjørn Andersson

 

15-06-2019

13.00-18.00

Sydkystens Square Dancers

Trade By Square Dancers

Ocean City Square Dancers

Hillerød Square Dancers

Fredensborg Square Dance Club

 

Friendship Festival   (dansk)

 

Friendship Festival  (english)

 

Ishøj Idræts & Fritidscenter

Vejledalen 17

2635 Ishøj

 

 

 

 

 

P-A1-A2

 

 Johnny Preston

 

28-06-2019

18.00-22.00

Østjysk Square Dance Club

 

Sommerdans

 

Skovvejen 6

8883 Gjern

 

 

 

P-A1-A2

 

 Johnny Preston

 

13-07-2019
17-07-2019

.

Penguins Denmark

 

Summerdance 2019

 

Tranum Strand

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

 

 

C1-C2-C3B

 

 Vic Ceder

 Ross Howell

 Saundra Bryant

 

17-07-2019
21-07-2019

.

Penguins Denmark

 

Summerdance 2019

 

Tranum Strand

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

 

 

C2-C3A-C3B

 

 Vic Ceder

 Ross Howell

 Saundra Bryant

 

18-08-2019

13.00-17.00

Caller´s Society Denmark

 

CSD Dans Øst

 

TBA

 

 

 

 

M-P-A1

 

TBA

 

25-08-2019

13.00-17.00

Caller´s Society Denmark

 

CSD Dans Vest

 

TBA

 

 

 

M-P-A1

 

TBA

 

08-09-2019

13.00-17.00

Østjysk Square Dance Club

 

Sensommerdans

 

Skovvejen 6

8883 Gjern

 

 

 

P-A1-A2

 

 Carsten Nielsen

 

21-09-2019

13.00-20.00

Brønderslev Square Dance Forening

 

Nordjysk Squaredance Festival

 

Hedegårdsskolen

Brønderslev

 

 

 

B-M-P-A1-A2

 

Clubcaller

 

21-09-2019

11.00-18.30

Fynske Round & Square Dancers

 

H. C. Andersen Dans

 

TBA

 

 

 

 

M-P-A1-A2-C1

2 sale

 

 Frank Bathelt

 Christer Bern

 

27-09-2019

18.00-22.00

The Diamond

 

A1 - A2 Dance

 

Byplanvejens skole

Byplanvej 2

9210 Aalborg

 

 

 

A1-A2

2 haller

 

 Todd Fellegy

 Carsten Nielsen

 

28-09-2019
29-09-2019

13.00-21.00

09.30-14.00

The Diamond

 

16th Challenge Dance

 

Byplanvejens skole

Byplanvej 2

9210 Aalborg

 

PLEASE REGISTRE IN ADVANCE

 

 

 

C1-C2-C3A

2 haller

 

 Todd Fellegy

 Carsten Nielsen

 

29-09-2019

10.30-13.00

DAASDC region Øst

 

REGIONSMØDE

 

Næstved

 

.

 

05-10-2019
06-10-2019

12.00-21.00

10.30-14.00

Hedens Squaredansere

 

Dans på Heden

 

Heide-Tanz

 

Hyldgårdshallerne

Hyldgårds Allé 9

7430 Ikast

 

 

 

B-M-A1-A2

3 haller

 

 Robert Milestad

 Maarten Weijers

 Leif Broch

 Mads Nielsen

 

08-12-2019

13.30-18.00

Vordingborg Square Dance Club

 

Adventsdans

 

Chr. Richardstvej 33

4760 Vordingborg

 

 

 

P-A1-A2

 

TBA

 

30-10-2020
01-11-2020

.

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvænge 10F
4000 Roskilde

 

 


C1-C2-C3A

TBA

 

 

29-10-2021
31-10-2021

12.00-16.30
18.00-21.30
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvænge 10F
4000 Roskilde

 

 


C1-C2-C3A

TBA

 

 

28-10-2022
30-10-2022

12.30-16.30
18.00-21.00
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne C1-C2-C3A

Klublokalerne
Præstemarksvænge 10F
4000 Roskilde

 

 


C1-C2-C3A

TBA

 

Tilmelding af dansearrangement


Dansearrangement til koordinator/listen:

Udfyld formular
Tryk ”SUBMIT”
Online tilmelding foretrækkes.
Evt. send mail til Koordinator
Husk at medsende flyer. Evt. eftersende.


Tilmeld HER

Bestilling af tilmeldingsmodul



Modul til forhåndstilmelding af dansere.

Udfyld formular
Tryk ”SUBMIT”
I modtager snarest et LINK til indsættelse på Flyer/hjemmeside
Ønskes LINK på danselisten her: Vælg ”JA” i formular.
Det gør modulet:
Sender en mail med oplysninger til mailadressen i formularen og KOPI til danseren.
Det gør modulet IKKE:
Beregner ikke priser.
Laver ikke en samlet rapport.
I skal selv optælle og registrere. Brug Excel el.lign.


Få modul HER