Danse Udland

 

30-05-2020
01-06-2020

.

Stintfang Square Dancers

 

Hummeldance 2020

 

AFLYST

 

.

 

17-06-2020
20-06-2020

.

www.69nsdc.com

 

69th National Square Dance Convention

 

AFLYST

 

.

 

 

17-06-2020
20-06-2020

.

AACE

 

Convention 2020

 

AFLYST

 

.

 

20-06-2020
21-06-2020

.

Yellow Rockers Kiel

 

34. Kieler - Wocke - Dance

 

AFLYST

 

.

 

29-06-2020
05-07-2020

.

IAGSDC

 

Convention 2020

 

AFLYST

.

 

02-07-2020

.

Crazy Flutters SDC

 

TRAIL END DANCE

 

AFLYST

 

.

 

03-07-2020
05-07-2020

.

Crazy Flutters SDC

 

 

European Square- & Round Dance Convention 2020

 

 

AFLYST

 

.

 

 

16-08-2020
21-08-2020

09.30-12.00

17.00-20.00

Pingvinerna

 

C1 Dans

 

Skotteksgårdens camping

Ulricehamn

 

 

 

C1

 

 Bronc Wise

 

23-08-2020
28-08-2020

09.30-12.00

17.00-20.00

Pingvinerna

 

C2 Dans

 

Skotteksgårdens camping

Ulricehamn

 

 

 

C2

 

 Bronc wise

 

30-08-2020
04-09-2020

09.30-12.00

17.00-20.00

Pingvinerna

 

C3A Dans

 

Skotteksgårdens Camping

Ulricehamn

 

 

 

C3A

 

 Bronc Wise

 

05-09-2020
12-09-2020

.

sd-arendsee.de

 

A2 Wocke mit Bronc Wise

 

Kiez Kinder- und Jugenderholungszentrum Arendsee/Altmark

Am Lindenpark 4-7

39619 Arendsee

 

 

 

A2

 

 Bronc Wise

 

12-09-2020
19-09-2020

.

sd-arendsee.de

 

C1 Wocke mit Bronc Wise

 

Kiez Kinder- und Jugenderholungszentrum Arendsee/Altmark

Am Lindenpark 4-7

39619 Arendsee

 

 

 

C1

 

 Bronc Wise

 

25-09-2020
27-09-2020

.

Triangel Squares

 

C2 Dance Weekend

 

Dorint Parkhotel Siegen

Patmosweg 60 

57078 Siegen

 

 

 

C2

 

 Bronc Wise

 Edith Heiger

 

02-10-2020
05-10-2020

19.00-22.00

10.00-21.00

11.00-18.00

09.30-16.00

Motiv8´s Square Dance Club

 

Oktoberfestivalen 2020

 

Fruängsgården

Gamla Södertäljevägen 5

Fruängen

 

 

 

A2-C1-C2-C3A-C3B

 

 David Heffron

 

09-10-2020
11-10-2020

.

Pader Jumbers e. V.

 

Paderrodeo 2020

 

Eggelandshalle

Gardeweg 8

33184 Altenbeken

 

M-P-A1-A2

 

 Jet Roberts

 Stefan Förster

 Thorsten Geppert

 Hans Kabierske

 

06-11-2020
08-11-2020

.

Triangel Squares

 

C1 Dance Weekend

 

Dorint Parkhotel Siegen 

Patmosweg 60 

57078 Siegen

 

 

 

C1

 

 Jack Borgström

 Edith Heiger

 

20-11-2020
22-11-2020

18.30-21.30

11.00-18.30

10.00-15.00

Pingvinerna

 

Novemberdans

 

Floda Lada

Floda Allé 4

Floda

 

 

 

C1-C2-C3A

 

 David Tesar

 

21-11-2020
28-11-2020

10.00-12.00

16.00-18.00

21.00-23.00

Sunchine Dance

 

GRAN CANARIA 2020

 

Hotel Colina Mar

Calle Timanfeya

Puerto Rico

Gran Canaria

 

 

 

P-A1

 

 Paul Bristow

 Bronc Wise

 

27-11-2020
29-11-2020

.

Triangel Squares

 

A1 Dance Weekend

 

Dorint Parkhotel Siegen

Patmosweg 60 

57078 Siegen

 

 

 

A1

 

 Nils Trottmann

 Joachim Rühenbeck

 

28-11-2020
05-12-2020

10.00-12.00

16.00-18.00

21.00-23.00

Sunchine Dance

 

GRAN CANARIA 2020

 

Hotel Colina Mar

Calle Timanfeya

Puerto Rico

Gran Canaria

 

 

 

A1-A2-C1

 

 Paul Bristow

 Bronc Wise

 

11-12-2020
13-12-2020

.

SD-Extended

 

C1-C2 Weekend

 

Ev. Akademie Baden

Dobler Str. 51

 76332 Bad Herrenalb

 

 

 

C1-C2

 

 Joachim Rühenbeck

 

27-12-2020
01-01-2021

09.30-12.00

14.30-17.30

19.30-22.00

Percolators Germany e. V.

 

Celebration Dance 2020

 

Ev. Jugendbildungsstätte Koppelsberg

Koppelsberg 12

24306 Plön

 

 

 

C1-C2-C3A-C3B

 

 Todd Fellegy

 Anne Uebelacker

 Michael Kellogg

 Thomas Bernhed

 

 

12-02-2021
19-02-2021

.

sd-arendsee.de

 

A1

 

Kiez Kinder- und Jugenderholungszentrum Arendsee/Altmark

Am Lindenpark 4-7

39619 Arendsee

 

 

 

A1

 

 Jens Klusmann

 

19-02-2021
21-02-2021

.

sd-arendsee.de

 

A2

 

Kiez Kinder- und Jugenderholungszentrum Arendsee/Altmark

Am Lindenpark 4-7

39619 Arendsee

 

 

 

A2

 

 

 

21-02-2021
28-02-2021

.

sd-arendsee.de

 

C1

 

Kiez Kinder- und Jugenderholungszentrum Arendsee/Altmark

Am Lindenpark 4-7

39619 Arendsee

 

 

 

C1

 

 Paddy Böhnke

 

01-04-2021
05-04-2021

09.30-12.00

14.30-17.30

19.30-21.30

Percolators Germany e. V.

 

Easter Dance

 

Christophorus-Haus ev. luth. Kirche Lübeck

Am Hasselholt 1

23909 Bäk

 

 

 

A2-C1-C2

3 haller

 

 Anne Uebelacker

 Søren Lindergaard

 Sandie Bryant

 

04-04-2021
09-04-2021

.

davepreskitt.com

 

52nd European Square & Round Dance College

 

 

Stadthalle

Cham

 

 

 

P-A1-A2

3 haller

 

 Dave Preskitt

 Johnny Preston

 Paul Bristow

 

09-04-2021
11-04-2021

.

SD-Extended

 

A2-C1 Weekend

 

Ev. Akademie Baden 

Dobler Str. 51

76332 Bad Herrenalb

 

 

 

A2-C1

 

 Bronc Wise

 

23-06-2021
26-06-2021

.

www.70nsdc.com

 

70th National Square Dance Convention

 

Jackson

Mississippi

 

 

 

M-P-A1-A2-C1-C2

 

Se hjemmesiden

 

01-07-2021
05-07-2021

.

IAGSDC

 

Convention 2021

 

Hyatt Regency Houston

1200 Louisiana St.

Houston, TX 77002

 

 

 

M-P-A1-A2-C1-C2-C3A-C3B-C4

 

 Sandie Bryant

 Vic Ceder

 Barry Clasper

 Todd Fellegy

 Darren Gallina

 Geo Jedlicka

 Bronc Wise

 Anne Uebelacker

 Deborah Carroll-Jones

 Justin Russell

 

07-07-2021
11-07-2021

.

Percolators

 

 

2021 IPAC

 

 

Barmstedt

 

 

 

 

 

P-A1-A2-C1-C2-C3A-C3B-C4

 

TBA

 

07-07-2022

.

The Workchoppers

 

Trail end dance

 

Austria

 

.

 

08-07-2022
10-07-2022

.

The Workchoppers

 

 

 

European Square- & Round Dance Convention 2022

 

 

 

Austria

 

 

 

.

Tilmelding af dansearrangement


Dansearrangement til koordinator/listen:

Udfyld formular
Tryk ”SUBMIT”
Online tilmelding foretrækkes.
Evt. send mail til Koordinator
Husk at medsende flyer. Evt. eftersende.


Tilmeld HER

Bestilling af tilmeldingsmodul



Modul til forhåndstilmelding af dansere.

Udfyld formular
Tryk ”SUBMIT”
I modtager snarest et LINK til indsættelse på Flyer/hjemmeside
Ønskes LINK på danselisten her: Vælg ”JA” i formular.
Det gør modulet:
Sender en mail med oplysninger til mailadressen i formularen og KOPI til danseren.
Det gør modulet IKKE:
Beregner ikke priser.
Laver ikke en samlet rapport.
I skal selv optælle og registrere. Brug Excel el.lign.


Få modul HER