Danse Udland

 

23-11-2018
25-11-2018

20.00-22.00

09.30-22.00

09.30-12.00

Triangle Squares

 

A1 Dance Weekend

 

Haus Patmos

Patmosweg 60

57078 Siegen

 

 

 

A1

 

 Maarten Weijers

 Joachim Rühenbeck

 

24-11-2018
30-11-2018

.

Sunshine Dance

 

Grand Canaria 2018

 

Hotel Colina Mar

Grand canaria

 

 

 

M-P-A1

 

 Paul Bristow

 Bronc Wise

 

01-12-2018
07-12-2018

.

Sunshine Dance

 

Grand Canaria 2018

 

Hotel Colina Mar

Grand Canaria

 

 

 

A1-A2-C1

 

 Paul Bristow

 Bronc Wise

 

07-12-2018
09-12-2018

19

SD-Extended

 

C1 Weekend

 

 

 

 

 

C1

 

 Jörgen Löder

 

07-12-2018
09-12-2018

10.00-21.30

09.15-22.00

09.15-15.30

SD-Extended

 

C1 EX Weekend

 

Ev. Akademie Baden

Dobler Strasse 51

76332 Bad Herrenalb

 

 

 

C1

 

 Jörgen Löder

 

27-12-2018
01-01-2019

19.30-21.30
09.30-12.00
14.30-17.30
19.30-21.30



Percolators Germany e. V.

Celebration Dance 2018

Ev. Jugendbildungsstätte Koppelsberg
Koppelsberg 12
24306 Plön
 

 


 

 

C1-C2-C3A-C3B

 Anne Uebelacker
 Bjørn Andersson
 Thomas Bernhed
 Ben Rubright

 

 

02-03-2019
03-03-2019

09.15-22.00

09.15-15.30

SD Extended

 

A2 EX Weekend

 

Ev. Akademie Baden

Dobler Strasse 51

76332 Bad Herrenalb

 

 

 

A2

 

 Joachim Rühenbeck

 

05-04-2019
07-04-2019

10.00-21.30

09.15-22.00

09.15-15.30

SD Extended

 

A2 EX / C1 intro Weekend

 

Ev. Akademie Baden

Dobler Strasse 51 

76332 Bad Herrenalb

 

 

 

A2-C1

 

 Bronc Wise

 

18-04-2019
22-04-2019

09.30-12.00

14.30-17.30

19.30-21.30

Percolators Germany e. V.

 

Easterdance 2019 Plön

 

Ev. Jugendbildungsstätte Koppelsberg

Koppelsberg 12

24306 Plön

 

 

 

 

A2-C1-C2

3 sale

 

 Anne Uebelacker

 Bjørn Andersson

 Sandie Bryant

 

18-04-2019
21-04-2019

19.00-21.00

11.00-21.00

11.00-20.30

10.00-15.00

Örebro squaredancers

 

Swedish Convention 2019

 

Conventum Kongress

Fabriksgatan 17-19

Örebro

 

B-M-P-A1-A2-C1

3 haller

 

 Stefan Sidholm

 Kaj Wikholm

 Ingvar Pettersson

 Jerry Jestin

 Jack Borgström

 Tomas Hedberg

 Jesper Wilhelmsson

 

03-05-2019
05-05-2019

20.00-22.00

09.30-22.00

09.30-12.00

Triangle Squares

 

A2 Dance-Weekend

 

Haus Patmos

Patmosweg 60

57078 Siegen

 

 

 

A2

 

 Michael Kellogg

 Joachim Rühenbeck

 

10-05-2019
12-05-2019

10.00-21.30

09.15-22.00

09.15-15.30

SD Extended

 

C2/C1 Weekend

 

Ev. Akademie Baden

Dobler Strasse 51

76332 Bad Herrenalb

 

 

 

C1-C2

 

 Michael Kellogg

 

17-05-2019
19-05-2019

.

Brussels Dancing Hearts

 

39th Heart Beat

 

 

 

 

 

 

M-P-A1-A2-C1

 

 Jerry Jestin

 

26-06-2019
29-06-2019

.

nsdc.org

68th National Square Dance Convention

Atlanta
Georgia




M-P-A1-A2-C1-C2


Se hjemmesiden
 

04-07-2019
07-07-2019

.

Independence Squares

 

36th Annual IAGSDC Convention

 

 

Philadelphia

Pennsylvania

 

 

 

M-P-A1-A2-C1-C2-C3A-C3B-C4

7 haller

 

 Sandie Bryant

 Vic Ceder

 Betsy Gotta

 Barry Clasper

 Dayle Hodge

 Geo Jedlicka

 Michael Kellogg

 Anne Uebelacker

 

24-07-2019
28-07-2019

14.00-22.00
10.00-22.00
10.00-13.00



Percolators e. V.

14th IPAC 2019
 

Sportshallen
Schulstrasse
25355 Barmstedt

 

 


 

P-A1-A2-C1-C2-C3A-C3B-C4
7 haller

 Anne Uebelacker

 Bjørn Andersson

 Brian Hotchkies

 Bronc Wise

 David Tesa'r

 Joerg Biewald

 Maarten Weijers

 Moto Yoshimura

 Osama Otsuka

 Peter Junker

 Sandie Bryant

 Søren Lindergaard

 Doug Machalik

 Thomas Bernhed

 Tomas Hedberg

 Vic Ceder

 Victor Machkasov

 

 

06-09-2019
08-09-2019

20.00-22.00

09.30-22.00

09.30-12.00

Triangle Squares

 

C2 Dance-Weekend

 

Haus Patmos

Patmosweg 60

57078 Siegen

 

 

 

C2

 

 Don Moger

 Joachim Rühenbeck

 

08-11-2019
10-11-2019

20.00-22.00

09.30-22.00

09.30-12.00

Triangle Squares

 

C1 Dance-Weekend

 

Haus Patmos

Patmosweg 60

57078 Siegen

 

 

 

C1

 

 Chris Philips

 Edith Heitger

 

22-11-2019
24-11-2019

20.00-22.00

09.30-22.00

09.30-12.00

Triangle Squares

 

A1 Dance-Weekend

 

Haus Patmos

Patmosweg 60

57078 Siegen

 

 

 

A1

 

 Søren Lindergaard

 Edith Heitger

 

06-12-2019
08-12-2019

10.00-21.30

09.15-22.00

09.15-15.30

SD Extended

 

C1 EX/C2 intro Weekend

 

Ev. Akademie Baden

Dobler Strasse 51

76332 Bad Herrenalb

 

 

 

C1-C2

 

TBA

 

17-06-2020
20-06-2020

.

www.69nsdc.com

 

69th National Square Dance Convention

 

Spokane

Washington

 

 

 

M-P-A1-A2-C1-C2

 

Se hjemmesiden

 

 

02-07-2020

18.00-22.00

Crazy Flutters SDC

 

TRAIL END DANCE

 

Prästängshallen

John Åkerlundsväg 10A

Sigtuna

 

 

 

B-P-A2

 

 Jack Borgström

 Stefan Sidholm

 

03-07-2020
05-07-2020

12.00-22.00

11.00-21.00

10.00-15.00

Crazy Flutters SDC

 

 

European Square- & Round Dance Convention 2020

 

 

Prâstângshallen

John Åkerlunds vâg 10A

Sigtuna

 

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1-C2

5 Haller

 

 Di Green

 Jiri Slaby

 Jack Borgstrôm

 Carsten Nielsen

 Joachim Rühenbeck

 James Wyatt

 Maarten Weijers

 Paddy Böhnke

 Will Stans

 Stefan Sidholm

 

 

23-06-2021
26-06-2021

.

www.70nsdc.com

 

70th National Square Dance Convention

 

Jackson

Mississippi

 

 

 

M-P-A1-A2-C1-C2

 

Se hjemmesiden

Tilmelding af dansearrangement


Dansearrangement til koordinator/listen:

Udfyld formular
Tryk ”SUBMIT”
Online tilmelding foretrækkes.
Evt. send mail til Koordinator
Husk at medsende flyer. Evt. eftersende.


Tilmeld HER

Bestilling af tilmeldingsmodul



Modul til forhåndstilmelding af dansere.

Udfyld formular
Tryk ”SUBMIT”
I modtager snarest et LINK til indsættelse på Flyer/hjemmeside
Ønskes LINK på danselisten her: Vælg ”JA” i formular.
Det gør modulet:
Sender en mail med oplysninger til mailadressen i formularen og KOPI til danseren.
Det gør modulet IKKE:
Beregner ikke priser.
Laver ikke en samlet rapport.
I skal selv optælle og registrere. Brug Excel el.lign.


Få modul HER