Danseliste UDLAND


 

05-11-2021
07-11-2021

.

Pingvinarne

 

C3B Dans

 

Nordiska Folkhögskolan

Kungälv

 

 

 

C3B

 

 Thomas Bernhed

 Mats Björkman

 

12-11-2021
14-11-2021

.

Triangel Squares

 

C1

 

Dorint Parkhotel

Siegen

 

 

 

C1

 

 Jack Borgström

 Joachim Rühenbeck

 

13-11-2021

.

 

A1 Team Hamburg

 

26. Dschungelparty

 

AFLYST

 

.

 

26-11-2021
28-11-2021

.

Triangel Squares

 

A1

 

Dorint Parkhotel

Siegen

 

 

 

A1

 

 Eric Henerlau

 Edith Heitger

 

27-11-2021
04-12-2021

.

Sunchine Dance

 

Gran Canaria 2021

 

Hotel Colina Mar

Puerto Rico

Gran Canaria

 

 

 

P-A1

 

 Bronc Wise

 Paul Bristow

 

03-12-2021
05-12-2021

.

SD-Extended

 

C1/C2

 

Ev. Akademie Baden

Dobler str. 51

76332 Bad Herrenalb

 

 

 

C1-C2

 

 Eric Henerlau

 

04-12-2021
11-12-2021

.

Sunchine Dance

 

Gran Canaria 2021

 

Hotel Colina Mar

Puerto Rico

Gran Canaria

 

 

 

A1-A2-C1

 

 Bronc Wise

 Paul Bristow

 

07-01-2022
09-01-2022

.

Pingvinarne

 

Trettondansen

 

Delbancogatan 10

Mölndal

 

 

 

C1-C2-C3A

 

 Jesper Wilhelmsson

 Thomas Bernhed

 Mats Björkman

 

22-01-2022
29-01-2022

.

Square Dance Travellers

 

Nivåveckor på Gran Canaria 2022

 

Hotel Colina Mar

Puerto Rico

Gran Canaria

 

 

 

P-A1

 

 Stefan Carlsson

 Christer Bern

 

29-01-2022
05-02-2022

.

Square Dance Travellers

 

Nivåveckor på Gran Canaria

 

Hotel Colina Mar

Puerto Rico

Gran Canaria

 

 

 

A2-C1

 

 Stefan Carlsson

 Christer Bern

 

04-02-2022
07-02-2022

.

Motiv8´s

 

Februarfestivalen

 

Fruängsgården

Fruängen

Stockholm

 

 

 

A2-C1-C2-C3A-C3B

 

TBA

 

11-03-2022
13-03-2022

.

Kuntry Kuzins Wiesbaden

 

Spring Jamboree 2022

 

TBA

 

 

 

TBA

 

TBA

 

11-03-2022
13-03-2022

.

Western Airport Square Dancers

 

Westernfestivalen

 

Djupedalsskolan

Mölnlycke

 

 

B-M-P-A1-A2-C1-C2

 

 Tony Oxendine

 Thomas Bernhed

 Mathias Alfredsson

 Gunilla Hammarlund

 

08-04-2022
10-04-2022

.

.

 

62nd Annual California State Square Dance Convention

 

Yuba City

California

USA

 

 

 

M-P-A1-A2-C1

 

 Vic Ceder

 Kip Garvey

 Charlie Robertson

 Steve Edlund

 

08-04-2022
10-04-2022

.

Pingvinerna

 

SNCC

 

Nordiska Folkhögskolan

Kungälv

 

 

 

C1-C2-C3A-C3B

 

 Ben Rubright

 Thomas Bernhed

 Jesper Wilhelmsson

 

09-04-2022

13.30-21.30

Svinging Pinguins Lübeck e.V.

 

Happy Birthday 30 jahre

 

Grönau halle

Am Torfmoor 1

23627 Gross Grönau

 

 

 

M-P

 

 Tomas Hedberg

 

21-04-2022
25-04-2022

.

NSDSA

 

62nd Convention

 

Goldburn

NSW

Australia

 

 

 

TBA

 

TBA

 

22-04-2022
24-04-2022

.

Texas Star E. V.

 

Fourth Texas Classic

 

Clara Grunwald Schule

Walter Rothenburg Weg 37

21035 Hamburg

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1

 

 Stefan Förster

 Matt Worley

 Carsten Nielsen

 

22-04-2022
24-04-2022

.

Funny Fish French Riviera

 

20th Special of Square Dance

 

068000

Cagnes-Sur-Mer

 

 

 

B-M-P-A1-A2

 

 Nils Trottmann

 

06-05-2022
08-05-2022

.

Triangel Squares

 

A2

 

Dorint Parkhotel

Siegen

 

 

 

A2

 

 Michael Kellogg

 Joachim Rühenbeck

 

27-05-2022
29-05-2022

.

Twin City Spin

 

IAGSDC Convention

 

 

Minneapolis

 

 

MN

 

 

 

 

 

A1-A2-C1-C2-C3A-C3B-C4

 

 Sandie Bryant

 Vic Ceder

 Barry Clasper

 Ross Crawshaw-Lopton

 Rob French

 Arlene Kaspik

 Michael Levy

 Ett McAtee

 Ben Rubright

 Bronc Wise

 

 

04-06-2022
06-06-2022

.

Squaredansklubben Violen

 

Convention 2022

 

 

Flen

 

Hammervallen

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1-C2-C3A

 

 Fredrik Rosén

 Gunilla Hammarlund

 Hanna Tenenbaum

 Jan Wiklund

 Johnny Preston

 Mike Sikorsky

 Micke Gerkman

 Krister Pettersson

 Ralf Reinhard

 Thomas Bernhed

 Tove Höjer

 Vainor Törnqvist Persson

 

22-06-2022
25-06-2022

.

NSDC

 

71st Convention

 

Evansville

IN

USA

 

 

 

M-P-A1-A2-C1-C2

 

TBA

 

02-07-2022
08-07-2022

.

Squaredansklubben Violen

 

P Workshop

 

Aspans konferens o lägergård

Ronneby

 

 

 

P

 

 Fredrik Rosén

 

07-07-2022

.

The Workchoppers

 

Trail end dance

 

Austria

 

.

 

 Reine Hjärtström

 Michi Unterberger

 Brian Hotchkies

 

08-07-2022
10-07-2022

.

The Workchoppers

 

 

 

European Square- & Round Dance Convention 2022

 

 

Bundessport und Freizeitzentrum

A-2344 Maria Enzersdorf

Liese Prokop-Platz 1

Austria

 

 

 

 

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1-C2

 

 Paul Bristow

 Søren Lindergaard

 Paddy Bönhke

 David Dvorak

 Maarten Weijers

 Carsten Nielsen

 Neil Whiston

 Hanna Tenenbaum

 Chris Keller

 Jesper Wilhelmsson

 Teresa Hart

 Lucie Cervena

 

 

 

09-07-2022
15-07-2022

.

Squaredansklubben Violen

 

A1 Workshop

 

Aspans konferens o lägergård

Ronneby

 

 

 

A1

 

 Fredrik Rosén

 

16-07-2022
22-07-2022

.

Squaredansklubben Violen

 

A2 Workshop

 

Aspans konferens o lägergård

Ronneby

 

 

 

A2

 

 Fredrik Rosén

 

20-07-2022
23-07-2022

.

CSRDS

 

22nd Convention

 

Frederiction

NB

Canada

 

 

 

TBA

 

TBA

 

05-08-2022
07-08-2022

.

SD-extended

 

C1-A2ex

 

Ev. Akademie Baden

Dobler Str. 51

76332 Bad Herrenalb 

Germany

 

 

 

A2-C1

 

 Jürgen Löder

 

07-10-2022
10-10-2022

.

Motiv8´s

 

Oktoberfestival

 

Fruängsgården

Fruängen

Stockholm

 

 

 

A2-C1-C2-C3A-C3B

 

TBA

 

20-10-2022
22-10-2022

.

texpacc.com

 

TexPAAC 2022

 

Paris

Texas

USA

 

 

 

A2-C1-C2-C3A

 

 Vic Ceder

 Ross Howell

 Darryl Lipscomb

 Tim Ploch

 Bronc Wise

 

 

03-02-2023
06-02-2023

.

Motiv8´s

 

Februarfestival

 

Fruängsgården

Fruängen

Stockholm

 

 

 

A2-C1-C2-C3A-C3B

 

TBA

 

24-03-2023
26-03-2023

.

SD-extended

 

C2-C1ex

 

Ev. Akademie Baden

Dobler Str. 51

76332 Bad Herrenalb

Germany

 

 

 

C1-C2

 

 Don Moger

 

14-04-2023
16-04-2023

.

SD-extended

 

A2-A2ex

 

Ev. Akademie Baden

Dobler Str. 51

76332 Bad Herrenalb

Germany

 

 

 

A2

 

 Jet Roberts

 

21-06-2023
24-06-2023

.

Team Mobile

 

72nd National Square Dance Convention

 

Arthur R. Outlow

Mobile Convention Center

1 S Water St, Mobile, AL 36602

 

 

 

 

M-P-A1-A2-C1-C2

10 haller

 

 

 

Se hjemmeside

 

05-07-2023
08-07-2023

.

Ottawa Square Dance Convention

 

IAGSDC Convention

 

Ottawa

 

 

 

TBA

 

TBA

 

07-07-2023
09-07-2023

.

Hannover Harties

 

 

 

Heartie Party 2023

 

 

 

30169 Hannover

 

 

 

 

M-P-A1-A2-C1-C2

 

 Stefan Förster

 Joachim Rühenbeck

 Jens Harms

 Paddy Böhnke

 Jörg Biewald

 Ralf Kollmeyer

 Jan Kador

 Michael Kellogg

 Johnny Preston

 Paul Bristow

 Maarten Weijers

 jack Borgström

 Søren Lindergaard

 

 

06-10-2023
09-10-2023

.

Motiv8´s

 

Oktoberfestival

 

Fruängsgården

Fruängen

Stockholm

 

 

 

A2-C1-C2-C3A-C3B

 

TBA

 

01-12-2023
03-12-2023

.

SD-extended

 

C1-C1ex

 

Ev. Akademie Baden

Dobler Str. 51

76332 Bad Herrenalb

Germany

 

 

 

C1

 

TBA

 

26-06-2024
29-06-2024

.

NSDC

 

73rd Convention

 

Milwauke

WI

USA

 

 

 

M-P-A1-A2-C1-C2

 

 

TBA

Tilmelding af dansearrangement


Dansearrangement til koordinator/listen:

Udfyld formular
Tryk ”SUBMIT”
Online tilmelding foretrækkes.
Husk at sende flyer til Koordinatoren



Tilmeld herunder:
Region VEST     Region ØST