24. februar 2018
Log ind     
       
 
 
23-02-2018
24-02-2018
18.30-22.00
10.30-18.30

Bredballe Dancers

20. Windmill Dance

20. Windmill Tanze

Program

DGI-Huset
Willy Sørensens Plads 5
7100 Vejle

Triangel Rotationsprogram bruges i
C-hallen

HUSK TILMELDING



P-A1-A2-C1-C2
2 haller

 Paul Bristow
 Bronc Wise
 
03-03-2018

11.00-17.30

Fredensborg Square Dance Club

 

Fødselsdagsdans

 

Nivå Skole Syd, tigersalen

Niverødvej 38

2990 Nivå

 

 

 

A1-A2-C1

 

 Søren Lindergaard

 Charlie Robertson

 
11-03-2018

11.00-16.00

 

Fyn Square Dance Club

Forårsdans

Aktivitetshuset Holluf Pile
Hjulets Kvarter 119
5220 Odense SØ


HUSK TILMELDING
 

 


 

 

P-A1-A2-C1

 Bjørn Andersson

 

 
17-03-2018
13.30-20.00

Vordingborg Square Dance Club

Goose Tower Dance

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge
Chr. Richardtsvej 33
4760 Vordingborg




P-A1-A2


 Paddy Böhnke
 
17-03-2018

13.00-20.00

Brønderslev Square Dance Forening

 

Støvledance

 

Hedegårdskolen

Nordens Allé 56

9700 Brønderslev

 

 

 

B-M-P-A1-A2

2 sale

 

 Hannah Tenenbaum

 henning A. Pedersen

 
24-03-2018

11.00-18.00



Østjysk Square Dance Club

28. Forårsfestival

Gjern Kultur- & Idrætscenter
Skovvejen 6 
8883 Gjern

 

 


 

 

P-A1-A2-C1-C2
2 sale

 Jack Borgström
 Carsten Nielsen

 

 
28-03-2018
30-03-2018

19.00-22.00
09.30-21.30
09.30-12.30

Østjysk Square Dance Club

5. Påskedans

Tranum Strand Kursus- & Feriecenter
Strandvejen 83
9460 Brovst
 

 

 

A2-C1-C2

3 sale

 Carsten Nielsen
 Thomas Bernhed
 Søren Lindergaard

 

 
14-04-2018
13.00-21.00

Silkeborg Modern Square Dance

Hjejledans

Gjern Kultur og Idrætscenter
Skovvejen 6
8883 Gjern




P-A1-A2


 Niels Trottmann
 Tommie Jørgensen
 
21-04-2018

12.00-18.00

Sydkystens Square Dancers

 

Fødselsdagsdans

 

Strandgårdsskolen, multisalen

Ishøj Søvej 200

2635 Ishøj

 

 

 

M-P-A1-A2

2 sale

 

 Brian Hotchkies

 Christer Bern

 
25-05-2018
27-05-2018

19.00-21.00
10.00-17.30
10.00-12.00

Square Dance på Toppen

Camping Dans

Dcu Ålbæk strand camping
Jerupvej 19
9982 Ålbæk

 

 


B-M-A1

 Per Sørensen
 Leif Broch

 

 
25-05-2018
27-05-2018

12.30-16.30 - 18.00-21.30

11.00-18.00

10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

 

Challenge stævne 2018

 

Challenge dance 2018

 

Roskilde Square-&Linedance Club

Præstemarksvej 10F

4000 Roskilde

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

Fredag 12.30-16.30 C3A

 Thomas Bernhed

 

C1-C2

2 sale

 

 Thomas Bernhed

 Bjørn Andersson

 
08-06-2018
10-06-2018

17.00-22.00
13.00-21.30
10.00-14.00

Hedens Squaredansere


27th Danish Convention


Hyldgårdsskolen
Hyldgårds Alle 9
7430 Ikast

 

 


Online booking

 

 


 

B-M-P-A1-A2-C1
4 haller

 Ken Ritucci
 James Wyatt
 Robert Milestadt
 Freddie Ekblad
 Søren Lindergaard
 Carsten Toldbod
 Mads Nielsen
 

 

 
14-07-2018
18-07-2018

.

 

Penguins

 

Summerdance 2018

 

Tranum Strand

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

 

 

 

C1-C2-C3B

 

 Todd Fellegy

 Ross Howell

 Saundra Bryant

 
18-07-2018
22-07-2018

.

 

Penguins

 

Summerdance 2018

 

Tranum Strand

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

 

 

 

C2-C3A-C3B

 

 Todd Fellegy

 Ross Howell

 Saundra Bryant

 
15-09-2018

11.00-18.00

Fynske Round & Square Dancers

 

H. C. Andersen Dans

 

TBA

 

 

 

 

M-P-A1-A2

2 sale

 

 Marten Weijers

 Tommy P. Larsen

 
28-09-2018
30-09-2018

18.00-22.00
13.00-21.00
09.30-13.00

 

The Diamond

15th Challenge Dance

Byplanvejens skole
Byplanvej 2
9210 Aalborg SØ

Please, register in advance.
 

 


 

 

C2-C3A-C3B

 Barry Clasper
 Ian McConnell

 

 
06-10-2018
07-10-2018

.

Granny's Square Dancers

 

Autumn Dance 2018

 

TBA

 

 

 

 

 

P

 

TBA

 
06-10-2018
07-10-2018

12.00-21.00

10.30-14.00

Hedens squaredansere

 

Dans på Heden

 

Hyldgårds hallerne

Hyldgårds Allé 9

7430 Ikast

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1

3 lokaler

 

 Nils Trottmann

 Jaden Frigo

 Leif Broch

 Mads Nielsen

 
24-05-2019
26-05-2019

12.30-16.30 - 18.00-21.30

11.00-18.00

10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

 

Challengestævne 2019

 

Klublokalerne

Præstemarksvej 10F

4000 Roskilde

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

Fredag 12.30-16.30 C3A

 

 Ian McConnell

 

C1-C2

2 sale

 

 Ian McConnell

 Bjørn Andersson

 
30-10-2020
01-11-2020
.

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvej 10F
4000 Roskilde




C1-C2-C3A


TBA
 
29-10-2021
31-10-2021
12.00-16.30
18.00-21.30
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvej 10F
4000 Roskilde




C1-C2-C3A


TBA
 
28-10-2022
30-10-2022
12.30-16.30
18.00-21.00
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne C1-C2-C3A

Klublokalerne
Præstemarksvej 10F
4000 Roskilde



C1-C2-C3A


TBA
 
     
   
Copyright 2017 Danish Association of American Square Dance Clubs    Vilkår for anvendelse    Om beskyttelse af private oplysninger