29. april 2017
Log ind     
     
 
 
07-05-2017
11.00-16.00



Østjysk Square Dance Club

Søndagsdanse

Rønbækskolen, musiktorvet
Ådalsvej 100
8382 Hinnerup

Søndagsdanse



C2


 Carsten Nielsen
 
18-05-2017
19.00-22.00

Hedens Squaredansere

Sommerdans på Heden 2017

Nordre Skole, festsalen
Hagelskærvej 8
7430 Ikast




B-M-P-A1-A2
2 sale

 Birthe Madsen
 Carsten Toldbod
 
25-05-2017
18.00-22.00

Nordjysk Convention

 C2 dans

Sæby Fritidscenter
Sæbygaardvej 32
9300 Sæby



C2


 Thomas Bernhed
 
25-05-2017
19.00-22.00

Nordjysk Convention

Trail end Dance

Sæby Fritidscenter
Sæbygaardvej 32
9300 Sæby




M-P


Gæstecallere
 
26-05-2017
28-05-2017
17.00-22.00
13.00-21.30
10.00-14.00

Nordjysk Convention

26th Danish Convention


Sæby Fritidscenter
Sæbygaardvej 32
9300 Sæby

REGISTRERING




B-M-P-A1-A2-C1
4 haller

 Nils Trottmann
 Paul Bristow
 Maarten Weijers
 Carsten Nielsen
 Tommy P. Larsen
 
27-05-2017
08.15-10.15

DAASDC

REPRÆSENTANTSKABSMØDE 2017

Sæby Fritidscenter, cafeteria
Sæbygårdvej 32
9300 Sæby

HUSK TILMELDING

.
 
16-06-2017
18-06-2017
19.00-21.00
10.00-17.30
10.00-12.00

Square Dance på Toppen

Camping Dans

DCU Ålbæk Camping
Jerupvej 19
9982 ålbæk



B-M-P-A1-A2


 Leif Broch
 Per Sørensen
 
22-06-2017
19.00-22.00

Hedens Squaredansere

Sommerdans på Heden 2017

Nordre Skole, festsalen
Hagelskærvej 8
7430 Ikast




B-M-P-A1
2 sale

 Poul Erik Sørensen
 Mads Nielsen
 
29-06-2017
18.30-22.00

Svendborg Square Dance Klub

Johnny Preston

Carlsberg Camping
Sundbrovej 19, Tåsinge
5700 Svendborg



M-P-A1-A2


 Johnny Preston
 
15-07-2017
19-07-2017
09.30-12.00
14.30-17.15
19.00-21.30

Pinguins Denmark

Summerdance 2017

Himmerlandsfondens Kursus- og Feriecenter

Strandvejen 83, Tranum Strand
9460 Brovst



C1-C2-C3B


 Vic Ceder
 Ross Howell
 Barry Clasper
 
19-07-2017
23-07-2017
09.30-12.00
14.30-17.15
19.00-21.30

Pinguins Denmark

Summerdance 2017

Himmerlandsfondens Kursus- og Feriecenter

Strandvejen 83, Tranum Strand
9460 Brovst



C2-C3A-C3B


 Vic Ceder
 Ross Howell
 Barry Clasper
 
17-08-2017
19.00-22.00

Hedens Squaredansere

Sommerdans på Heden 2017

Nordre Skole, festsalen
Hagelskærvej 8
7430 Ikast



B-M-P-A1-A2

2 sale

 Mads Nielsen
 Carsten Toldbod
 
02-09-2017
13.00-17.00

Join Hands Horsens

25 års fødselsdagsdans

Horsens Byskole
Skolegade 5-7
8700 Horsens



B-M-P-A1-A2


 Einar Sølvsten
 Carsten Toldbod
 
09-09-2017
13.00-19.00

Brønderslev Square Dance Forening

"Vendsyssels Square Dance Festival"

Hedegårdsskolen
Nordens álle 56
9700 Brønderslev


"Vendsyssels Square Dance Festival"

"Vendsyssels Square Dance Festival"



B-M-P-A1-A2

2 sale

Clubcallere
 
10-09-2017
13.00-17.00

Østjysk Square Dance Club

Sensommerdans 2017

Gjern Kultur- og Idrætscenter
Skovvejen 6
8883 Gjern




P-A1-A2


 Carsten Nielsen
 
16-09-2017
11.00-18.00

Fynske Round & Square Dancers

H. C. Andersen Dans

Rosengårdskolen
Stærmosegårdsvej 51
5230 Odense M




M-P-A1-A2
2 sale

 Brian Hotchkies
 Robert Milestad
 
22-09-2017
24-09-2017
18.00-22.00
13.00-21.00
10.00-13.00



The Diamond

14th Challenge Dance

Byplanvejens skole
Byplanvej 2
9210 Aalborg SØ

Please, register in advance.


Byplanvejens Skole Byplanvej 2 9210 Aalborg SØ

Byplanvejens Skole Byplanvej 2 9210 Aalborg SØ

Byplanvejens Skole Byplanvej 2 9210 Aalborg SØ



C2-C3A-C3B
2 haller

 Ian McConnell
 Todd Fellegy
 
07-10-2017
08-10-2017
12.00-21.00
10.30-14.00

Hedens Squaredansere

Dans på Heden

Hyldgaard hallerne
Hyldgaards Allé 9
7430 Ikast



B-M-P-A1-A2-C1
3 lokaler

 Jerry Jestin
 Peter Höfelmeyer
 Carsten Toldbod
 Mads Nielsen
 
28-10-2017
13.00-18.30

Djurs Square Dance Club

Løvfaldsdans 2017

Rosmus Skole
Bispemosevej 5
8444 Balle



M-P-A1


 Einar Sølvsten
 Leif Broch
 
04-11-2017
13.00-20.00

Sydjysk Square Dance Kolding

Koldinghusdans 2017

Arena Syd
Vamdrup Kultur- & Fritidscenter
Idrætsvej 3
6580 Vamdrup

ONLINETILMELDING



M-P-A1-A2-C1


 Bjørn Andersson
 steffen Knott
 Christian Wilckens

 
11-11-2017
13.00-21.00

Frederikshavn Square Dance Club

Mortensdans

Frydenstrand skole
Buhlsvej 19

 9900 Frederikshavn

HUSK TILMELDING, SENEST 1/11



B-M-P-A1-A2


 Christian Wilckens
 Henning Pedersen
 
18-11-2017
13.00-20.00

Join Hands Horsens

Jail House Dance

Horsens Byskole
Skolegade 5-7
8700 Horsens



B-M-P-A1-A2


 Paul Bristow
 Carsten Toldbod
 
07-01-2018
13.00-17.00

Østjysk Square Dance Club

Nytårsdans 2018

Gjern Kultur- og Idrætscenter
Skovvejen 6
8883 Gjern



M-P-A1-A2


 Carsten Nielsen
 Mathias
 Søren Lindergaard
 
24-03-2018
11.00-18.00



Østjysk Square Dance Club

28. Forårsfestival

Gjern Kultur- & Idrætscenter
Skovvejen 6 
8883 Gjern



P-A1-A2-C1-C2

2 sale

 Jack Borgström
 Carsten Nielsen
 
28-03-2018
30-03-2018
19.00-22.00
09.30-21.30
09.30-12.30

Østjysk Square Dance Club

5. Påskedans

Tranum Strand Kursus- & Feriecenter
Strandvejen 83
9460 Brovst

A2-C1-C2
3 sale

 Carsten Nielsen
 Thomas Bernhed
 Søren Lindergaard
 
14-04-2018
13.00-21.00

Silkeborg Modern Square Dance

Hjejledans

TBA





A1-A2


 Niels Trottmann
 
21-09-2018
23-09-2018
18.00-22.00
13.00-21.00
10.00-15.00

The Diamond

15th Challenge Dance

Byplanvejens skole
Byplanvej 2
9210 Aalborg SØ

Please, register in advance.




C1-C2-C3A-C3B


TBA
 Ian McConnell
 Bjørn Andersson
 
     
   
Copyright 2016 Danish Association of American Square Dance Clubs    Vilkår for anvendelse    Om beskyttelse af private oplysninger