25 April 2018
Login     
       
 
 
25/05/2018
27/05/2018

19.00-21.00
10.00-17.30
10.00-12.00

Square Dance på Toppen

Camping Dans

Dcu Ålbæk strand camping
Jerupvej 19
9982 Ålbæk

 

 


B-M-A1

 Per Sørensen
 Leif Broch

 

 
25/05/2018
27/05/2018

12.30-16.30 - 18.00-21.30

11.00-18.00

10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

 

Challenge stævne 2018

 

Challenge dance 2018

 

Roskilde Square-&Linedance Club

Præstemarksvænge 10F

(tidl. Præstemarksvej 10F)

4000 Roskilde

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

Fredag 12.30-16.30 C3A

 Thomas Bernhed

 

C1-C2

2 sale

 

 Thomas Bernhed

 Bjørn Andersson

 
07/06/2018

18.30-21.45

Hedens Squaredansere

 

Danish Convention Warm Up Dance

 

Nordre Skole

Hagelskærvej 8

7430 Ikast

 

 

 

M-P-A1-A2

2 sale

 

 Leif Broch

 Mads Nielsen

 
08/06/2018
10/06/2018

17.00-22.00
13.00-21.30
10.00-14.00

Hedens Squaredansere


27th Danish Convention


Hyldgårdsskolen
Hyldgårds Alle 9
7430 Ikast

 

 


Online booking

 

 


 

B-M-P-A1-A2-C1
4 haller

 Ken Ritucci
 James Wyatt
 Robert Milestadt
 Freddie Ekblad
 Søren Lindergaard
 Carsten Toldbod
 Mads Nielsen
 

 

 
14/07/2018
18/07/2018

.

 

Penguins

 

Summerdance 2018

 

Tranum Strand

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

 

 

 

C1-C2-C3B

 

 Todd Fellegy

 Ross Howell

 Saundra Bryant

 
18/07/2018
22/07/2018

.

 

Penguins

 

Summerdance 2018

 

Tranum Strand

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

 

 

 

C2-C3A-C3B

 

 Todd Fellegy

 Ross Howell

 Saundra Bryant

 
15/09/2018

11.00-18.00

Fynske Round & Square Dancers

 

H. C. Andersen Dans

 

TBA

 

 

 

 

M-P-A1-A2

2 sale

 

 Marten Weijers

 Tommy P. Larsen

 
28/09/2018
30/09/2018

18.00-22.00
13.00-21.00
09.30-13.00

 

The Diamond

15th Challenge Dance

Byplanvejens skole
Byplanvej 2
9210 Aalborg SØ

Please, register in advance.
 

 


 

 

C2-C3A-C3B

 Barry Clasper
 Ian McConnell

 

 
06/10/2018
07/10/2018

.

Granny's Square Dancers

 

Autumn Dance 2018

 

TBA

 

 

 

 

 

P

 

TBA

 
06/10/2018
07/10/2018

12.00-21.00

10.30-14.00

Hedens squaredansere

 

Dans på Heden

 

Heide-Tanz

 

Hyldgårds hallerne

Hyldgårds Allé 9

7430 Ikast

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1

3 lokaler

 

 Nils Trottmann

 Jaden Frigo

 Leif Broch

 Mads Nielsen

 
27/10/2018

13.00-18.30

Djurs Square Dance Club

 

Løvfaldsdans

 

Rosmus Skole

Bispemosevej 5

8444 Balle

 

 

 

M-P-A1

 

 Einar Sølvsten

 Leif Broch

 
03/11/2018

13.00-19.00

Sydjysk Square Dance Kolding

 

Koldinghusdans

 

Arena Syd

Idrætsvej 3

6580 Vamdrup

 

 

 

M-P-A1-A2-C1

 

 Christer Bern

 Frank Barthelt

 Christian Wilckens

 
17/11/2018

13.00-20.00

Join Hands Horsens

 

Jailhouse Dance

 

Østerhåbskolen

Søndre Torstedvej 1

8700 Horsens

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1

3 sale

 

 Bjørn Andersson

 Henning Pedersen

 Carsten Toldbod

 
17/04/2019
19/04/2019

19.00-22.00

09.30-21.30

09.30-12.30

Østjysk Square Dance Club

 

6. Påskedans

 

Tranum Strand Kursus- og Feriecenter

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

 

 

A2-C1-C2

3 sale

 

 Carsten Nielsen

 Michael Kellogg

 Thomas Bernhed

 
24/05/2019
26/05/2019

12.30-16.30 - 18.00-21.30

11.00-18.00

10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

 

Challengestævne 2019

 

Klublokalerne

Præstemarksvænge 10F

4000 Roskilde

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

Fredag 12.30-16.30 C3A

 

 Ian McConnell

 

C1-C2

2 sale

 

 Ian McConnell

 Bjørn Andersson

 
30/10/2020
01/11/2020

.

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvænge 10F
4000 Roskilde

 

 


C1-C2-C3A

TBA

 

 
29/10/2021
31/10/2021

12.00-16.30
18.00-21.30
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvænge 10F
4000 Roskilde

 

 


C1-C2-C3A

TBA

 

 
28/10/2022
30/10/2022

12.30-16.30
18.00-21.00
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne C1-C2-C3A

Klublokalerne
Præstemarksvænge 10F
4000 Roskilde

 

 


C1-C2-C3A

TBA

 

 
     
   
Copyright 2017 Danish Association of American Square Dance Clubs    Terms Of Use    Privacy Statement