Tilmelding dans - region VEST


 

Udfyld formularen til højre, for at tilmelde en dans,

Læs gerne nedenstående igennem før du begynder

 

 
Når I tilmelder en dans

Det er vigtigt at alle oplysninger bliver udfyldt, da de skal bruges i forbindelse med oprettelse af arrangementet på danselisten.

Vedr. Dansetype
  • A-dans = Flerdags-arrangementer
  • B-dans = Enkeltdags-arrangementer over 5 timer
  • H-dans = Enkeltdags-arrangementer på max.5 timer
BEMÆRK: Hold musen over infoknapper ved "Dato" og "Start- og Sluttidspunkt"

Specielt hvis dansen strækker sig over flere dage

Oplys start- og sluttidspunkt de enkelte dage.
Det bedes oplyst i kommentarfeltet, hvis der er forskel på callerbesætning og/eller programmer de enkelte dage.

Forudtilmelding til dans

Hvis I ønsker at anvende SQDBS tilmeldingsmodulet til dansen, skal I gå ind og bestille det. Det gøres enten fra feltet til højre på danselisten eller fra menuen Information/Bookingsystem, hvor I også kan gå ind og finde ud af mere om bookingsystemet.
Hvis I vælger SQDBS bliver der lagt et link til bookingen ind på danselisten sammen med jeres dans

 
 
Flyer sendes vedhæftet en mail til koordinator på

 

regionvest@squaredancedanmark.dk

 

 

Indsender navnIndsender mailKlubArrangementets navnAdresse på arrangementetAntal saleDansetypeVarighedDatoStart- og sluttidspunktProgrammerCaller / CallereHearing Aid ved dansenMobilePay modtagesKommentar
Hans Jørgen Buggehjbugge@gmail.comØstjysk Square Dance ClubSøndagsdans C1Musik Torvet Rønbækskolen Ådalsvej 100, 8382 Hinnerup 1H-Dans1 dag26-09-202111:00 - 16:00C1Carsten NielsenNejNej 
Hans Jørgen Buggehjbugge@gmail.comØstjysk Square Dance ClubSøndagsdans C2Festsalen Hadsten Skole Hadbjergvej 12, 8370 Hadsten 1H-Dans1 dag14-11-202111:00 - 16:00C2Carsten NielsenNejNej 
Hans Jørgen Buggehjbugge@gmail.comØstjysk Square Dance ClubIntensiv C1 UndervisningFestsalen - Hadsten Skole Hadbjergvej 12, 8370 Hadsten1Vælg...1 dag05-09-202111:00 - 16:00C1Carsten NielsenNejNej 
Hans Jørgen Buggehjbugge@gmail.comØstjysk Square Dance ClubIntensiv C1 UndervisningFestsalen - Hadsten Skole Hadbjergvej 12, 8370 Hadsten1H-Dans1 dag10-10-202111:00 - 16:00C1Carsten NielsenNejNej 
Hans Jørgen Buggehjbugge@gmail.comØstjysk Square Dance ClubIntensiv C1 UndervisningFestsalen - Hadsten Skole Hadbjergvej 12, 8370 Hadsten1H-Dans1 dag28-11-202111:00 - 16:00C1Carsten NielsenNejNej 
Madskontramads@gmail.comHedens SquaredansereSommerdansHjertet Vestergade 65 7430 Ikast2H-Dans1 dag19-08-202119.00 - 21.45Basic;Mainstream;Plus;A1;A2Majbrith Eriksen Mads NielsenNejNejFlyer kommer når den er klar
kylguæhøkontramads@hotmail.comRold Skov Square Dancersjail housepiy2B-Dans1 dag18-11-2022cxfskghdlæøBasic;Mainstream;Plus;A1;A2;C1læåkuyfyufiNejNej 
Mads Nielsenkontramads@gmail.comBig River Squaredance ClubBig Rivers JubilæumsdansIdrætscenter Vest Mozartsvej 5, 7500 Holstebro2B-Dans1 dag04-02-202313 - 21Basic;Mainstream;Plus;A1;A2Nils Trottmann - D Ulli Hantke - D Mads Nielsen - DKNejNejDer kommer både dansk og tysk flyer i løbet af få dage
Mads Nielsenkontramads@gmail.comBig River Squaredance ClubBig Rivers JubilæumsdansIdrætscenter VEST Mozartsvej 5 DK 7500 Holstebro2B-Dans1 dag04-02-202313.00-21.00Basic;Mainstream;Plus;A1;A2Nils Trottmann - D Ulli Hantke - D Mads Nielsen - DKNejNej 
Mads Nielsenkontramads@gmail.comBig River Squaredance Clubtesttest1H-Dans1 dag08-10-2022testBegyndertestNejNejDette er en test iflg. aftale
Mads Nielsenkontramads@gmail.comBig River Squaredance ClubBig Rivers Jubilæumsdanskjhlgj2A-Dans2 dage06-11-202213Begynder;Basic;Mainstream;Plus;A1;A2påkljhjNejNej¨åkojhupiy
mnkontramads@gmail.comBig River Squaredance Clubøhp¨lpo2A-Dans2 dage22-11-2022gejBegynder;Basic;MainstreamyraeNejNejreahr
Birgerrind@youmail.dkSilkeborg Modern Square DanceTestHaandvaerkervej 421H-Dans1 dag01-01-202311:00 16:00Mainstream;Plus;A1ccccNejNejingen
Johnny Aagaard Jensenjohnny.aagaard@get2net.dkJoin Hands HorsensSøndagsdansHorsens Byskole Kildegade afd. Gymnastiksalene Skolegade 9 Indgang fra Kildegade 8700 Horsens2H-Dans1 dag12-03-202313.00 - 17.00Basic;Mainstream;Plus;A1;A2Majbrith Eriksen Einar sølvstenNejNej 
Steffen Nielsen stef-hau-niel@outlook.dkNørresundby Square Dance ClubA-arrangementHjørringvej 83, 9400 Nørresundby1H-Dans1 dag22-04-2023kl. 13-17A1;A2Majbrit Lydia EriksenNejNej 
Birger RindBARind@icloud.comHedens SquaredansereVildbjerg DansVildbjerg Sports- og Kulturcenter Sports Alle 6 7480Vildbjerg1A-Dans3 dage12-01-2024Fredag 12. januar 2024 kl 15:00 Søndag 14. januar 2024 kl 14:30A1;A2;C1Majbrith EriksenNejNej 
Ole Brogaard Hejlesenobh@nordfiber.dkBrønderslev Square Dance ForeningVinterdansHedegårdsskolen Nordens alle´ 56 9700 Brønderslev1B-Dans1 dag14-01-2024Fra kl. 13:00 til 17:00Basic;Mainstream;Plus;A1Henning A PedersenNejNej 
Steffen Nielsen stef-hau-niel@outlook.dkNørresundby Square Dance ClubAffedtningsdans Hjørringvej 83, 9400 Nørresundby1H-Dans1 dag28-12-2023Start: kl. 13.00 Slut: 17.30.Begynder;Basic;Mainstream;Plus;A1;A2Majbrith EriksenNejNej 
Steffen Nielsen stef-hau-niel@outlook.dkNørresundby Square Dance ClubA-arrangementHjørringvej 83, 9400 Nørresundby1H-Dans1 dag18-02-202413.00 til 17.30A1;C2Einar SølvstenNejNej 
Arne Pedersenpenguins@frydenslund.dkPenguins DenmarkSummerdance 2025Tranum Strand Strandvejen 83, DK9460 Brovst3A-Dans8 dage12-07-202512. July to 20 July 2025C1;C2;C3a;C3b;C4Thomas Bernhed Vic Ceder Saundra BryantNejNejFlyer will come in July 2024
Arne Pedersenpenguins@frydenslund.dkVælg...Summerdance 2026Tranum Strand Strandvejen 83 DK9460 Brovst3A-Dans8 dage11-07-202611. July to 19 July 2026C1;C2;C3a;C3b;C4Thomas Bernhed Vic Ceder + one moreNejNej 
Bent Hustedbent.husted@fiberpost.dkØstjysk Square Dance ClubJubilæumsdansSorringvej 28, Voel, 8600 Silkeborg3A-Dans1 dag02-11-202413:00 - 21:00Plus;A1;A2;C1;C2Joachim Rühenbeck (D) Mathias Alfredsson (S) Søren Lindergaard (DK) Carsten Nielsen (DK)JaNejÆndringer kan forekomme. Pre-flyer fremsendes ... endelig flyer senere
Steffen Nielsenstef-hau-niel@outlook.dkNørresundby Square Dance ClubKræftens bekæmpelsesdandHjørringvej 84, 9400 Nørresundby. I kælderen/kantinen 1H-Dans1 dag06-04-2024Start: 13.00 Slut: 17.00Basic;Mainstream;Plus;A1;A2Per Sørensen Henning Albæk Pedersen Jan Wigh Nielsen NejNej